fbpx

Čechomor & spevácky zbor LÚČNICA (+ FOTOGALÉRIA)

Ďakujeme Vám za priazeň. Veríme, že ste sa zabavili a užili si nádhernú atmosféru štvrtkového dvojkoncertu v NTC Aréne Bratislava. Čechomor a Lúčnica- spevácky zbor boli jednoducho skvelí.

Čechomor okrem svojich najväčších hitov ako sú Gorale a Včelín zahral aj skladby z najnovšieho albumu Radosti života. Lúčnica zaspievala prierez toho najlepšieho zo svojej ľudovej tvorby.

Nezabudnuteľný májový koncert Čechomor&LÚČNICA- spevácky zbor v NTC aréne Bratislava bol nabitý energiou a plný zážitkov nielen pre návštevníkov, ale pre všetkých.

Viac informácií: www.quickproduction.sk, +421 905 562 555

Česko- moravská kapela Čechomor , ktorá originálnym spôsobom spracováva  ľudové piesne, vznikla v roku 1988 a hrá v zložení František Černý,  Karel Holas,  JanKolář,  Matej Lienert a Lukáš Čunta . Charakteristickým rysom kapely je nápaditosť aranžmánov, osobná interpretácia a inšpirácia v ľudovej hudbe. Kapela Čechomor, ktorá vystúpi ako druhá,  má vo svojom 90 minútovom programe pripravené pre fanúšikov svoje najznámejšie skladby. 

Spevácky zbor Lúčnica- je súčasťou Umeleckého súboru Lúčnica.Prezentuje sa vyspelou speváckou technikou, hlasovou kultúrou a charakteristickým zvukovým prejavom. Jeho výkony sú vysoko hodnotené odbornou kritikou a stretávajú sa s veľkým úspechom aj u širokého publika.Zbor Lúčnice získal najvyššie ocenenia na medzinárodných speváckych súťažiach a festivaloch, účinkoval v Číne, USA, Južnej Kórei, Argentíne, Jordánsku, Izraeli, Venezuele, na Taiwane, v Mexiku, ako aj vo väčšine štátov celej Európy. Bohatý repertoár lúčničiarov zahŕňa a cappella diela všetkých štýlových období od renesancie až po súčasnú slovenskú tvorbu. Zbor interpretuje skladby rôznych žánrov – sakrálne diela, svetskú tvorbu, zborové úpravy populárnych skladieb a gospelov, ale hlavný dôraz kladie na interpretáciu starších i nových skladieb inšpirovaných slovenskou ľudovou piesňou.Od sezóny 2003/2004 je umeleckou vedúcou a dirigentkou speváckeho zboruElena Matušová. 

 

 

Partneri